MilosElena
На литерарном конкурсу Снага доброте, који је расписало Коло српских сестара, ученик наше школе Милош Тодоровић (VIII/5), у конкуренцији радова из целе Србије, освојио је друго место, док је ученица Елена Ђорђевић (VIII/2), освајањем четвртог места, добила похвалу.
       Заједно са својим наставником, ученици су два дана провели у Београду, где је у част њиховог успеха, као и у част завршнице конкурса био организован богат програм – посета Етнографском музеју, Музеју аутомобила и музеју Николе Тесле. У вечерњим сатима, присуствовало се балетској представи Лабудово језеро у Народном позоришту.
        На завршној манифестацији, одржаној у Скупштини града Београда, учесници су читали своје радове, а потом су им додељене пригодне награде. Након тога уприличен је сусрет са писцима за децу – Слободаном Станишићем, Игором Коларовим, Бранком Стевановићем, као и са председником овогодишњег жирија, Миланом Босиљчићем.
       За крај, треба истаћи срдачно гостопримство чланица Кола српских сестара и да заслуге за поменути успех у великој мери иду наставници Јованки Павловић, која је прошле године овај конкурс спровела у нашој школи.
       Са наградног путовања ученици носе прегршт дивних искустава, што ће у великој мери популаризовати и омасовити сличне пројекте.

наставник Марко Глишић

Њихове радове можете погледати овде.